Ślęża i Sobótka - kanał informacyjny

Ta testowa stronka (blog) ma informować o wszystkim co się dzieje wokół wyjątkowej Góry Ślęży. Jest to uzupełnienie do różnych informacji i wydarzeń lokalnych z bliższej i dalszej okolicy tej magicznej góry. Zapraszam do dodawania materiałów filmowych, zdjęciowych i tekstowych jak i darmowych ogłoszeń i reklam. Prosimy również o informacje o imprezach które mają się odbyć.niedziela, 21 lutego 2016

Wiatraczyn, strażacy usuwają zagrożenie.20 lutego 2016 roku, około godziny 9:00 dyżurny Państwowej Straży Pożarnej zadysponował dwa zastępy w tym OSP Ostroszowice do Wiatraczyna. Walący budynek gospodarczy przy domu nr 2 stwarzał zagrożenie dla pieszych i ruchu pojazdów na przylegającej do niego drodze.
Działania strażaków polegały na usunięciu zwisającej konstrukcji dachu od ulicy.


Przed II WŚ na posesji do której należał walący budynek gospodarczy, mieściła się gospoda Weisse Mühle (Biały Młyn). Na piętrze mieściły się pokoje hotelowe dla gości.  Właścicielem był Eduard Milde do którego należał również młyn wodny znajdujący się po przeciwnej stronie zabudowań. W głębi posesji mieściła się ferma futrzarska należąca do H. Glatzera. 
Tak wyglądał niszczejący budynek  gospodarczy w 1926 roku. Jest to fragment zdjęcia pochodzącego z portalu Dolny-Śląsk (link). Tam też więcej zdjęć i informacji o tym obiekcie, jak i o pozostałych znajdujących się w tej malowniczo położonej miejscowości podzielonej na dwa powiaty (link)
Budynek, stan w maju 2013 r. 
Budynek, stan w maju 2013 r.