Ślęża i Sobótka - kanał informacyjny

Ta testowa stronka (blog) ma informować o wszystkim co się dzieje wokół wyjątkowej Góry Ślęży. Jest to uzupełnienie do różnych informacji i wydarzeń lokalnych z bliższej i dalszej okolicy tej magicznej góry. Zapraszam do dodawania materiałów filmowych, zdjęciowych i tekstowych jak i darmowych ogłoszeń i reklam. Prosimy również o informacje o imprezach które mają się odbyć.czwartek, 18 lutego 2016

Dzierżoniów, pożar sadzy w kominie


17 stycznia 2016 roku około godziny 15:30 dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej zostały zadysponowane do pożaru sadzy w bliźniaku przy ulicy Storczykowej w Dzierżoniowie. Działania strażaków nastąpiły po zgłoszeniu sąsiada że z komina bucha ogień. Na miejsce wezwano również policję w celu asysty do otwarcia mieszkania , ponieważ nie było nikogo w segmencie w którym doszło do pożaru.
Do przyjazdu straży znalazł się gospodarz lokalu. Strażacy wygasili piec C.O. i przy pomocy drabiny mechanicznej dostali się na dach. Przy pomocy "bomby" przeczyścili komin. Następnie przy pomocy kamery termowizyjnej sprawdzili cały przewód kominowy. Trudnością w operowaniu drabiną powodowały wiszące wzdłuż ulicy  przewody instalacji elektrycznej. Strażacy po około godzinie zakończyli działania.