Ślęża i Sobótka - kanał informacyjny

Ta testowa stronka (blog) ma informować o wszystkim co się dzieje wokół wyjątkowej Góry Ślęży. Jest to uzupełnienie do różnych informacji i wydarzeń lokalnych z bliższej i dalszej okolicy tej magicznej góry. Zapraszam do dodawania materiałów filmowych, zdjęciowych i tekstowych jak i darmowych ogłoszeń i reklam. Prosimy również o informacje o imprezach które mają się odbyć.czwartek, 4 lutego 2016

Góry Sowie , podpisanie Deklaracji Sowiogórskiej
31 stycznia podczas przejazdu specjalnym pociągiem na linii Wałbrzych Główny - Kłodzko, nastąpiło podpisanie listu intencyjnego pomiędzy Stowarzyszeniem Turystycznym Gmin Gór Sowich, a Kolejami Dolnośląskimi S.A. i Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, zwanym „Deklaracją Sowiogórską”

Jest taka nadzieja że jak kolej będzie jeździła do Bielawy, co ma kosztować około 15 milionów złotych,  to już łatwiej będzie uruchomić z Sobótki do Świdnicy.W Głuszycy Górnej  nastąpiła przesiadka do autokarów i przejazd do Podziemnego Miasta Osówka gdzie dokończono podpisywanie "Deklaracji Sowiogórskiej"
Po małym poczęstunku delegacja udała się z przewodnikiem na godzinne zwiedzanie podziemnego kompleksu z czasów II WŚ.   
Deklaracja Sowiogórska
Mając na uwadze wielostronne korzyści płynące ze współpracy Kolei Dolnośląskich S.A., Miasta Bielawa, Gminy Dzierżoniów , Miasta Dzierżoniów, Miasta Głuszyca, Miasta Pieszyce, Gminy Nowa Ruda, Gminy Stoszowice, Gminy Walim, a także Stowarzyszenia Turystycznego Gmin Gór Sowich, wyrażamy intencję nawiązania współpracy w zakresie, integracji połączeń kolejowych z lokalnym transportem autobusowym, wspólnej organizacji promocji turystyki w rejonie Gór Sowich, a także wydłużenia połączenia kolejowego Wrocław - Dzierżoniów do Bielawy. Jesteśmy przekonani, że nasza współpraca będzie bardzo dobrze służyć całej społeczności lokalnej, a korzyści wynikające z integracji transportu zbiorowego trwale poprawią warunki życia mieszkańców i atrakcyjność obszaru dla turystów.