Ślęża i Sobótka - kanał informacyjny

Ta testowa stronka (blog) ma informować o wszystkim co się dzieje wokół wyjątkowej Góry Ślęży. Jest to uzupełnienie do różnych informacji i wydarzeń lokalnych z bliższej i dalszej okolicy tej magicznej góry. Zapraszam do dodawania materiałów filmowych, zdjęciowych i tekstowych jak i darmowych ogłoszeń i reklam. Prosimy również o informacje o imprezach które mają się odbyć.czwartek, 4 lutego 2016

Drobne wydarzenia w lutym

Dzierżoniów -  strażacy gaszą pożar na strychu w domu wielorodzinnym.

13 lutego około godziny 15:00, dwa zastępy straży dogaszają belkę na strychu domu wielorodzinnego przy ulicy Żeromskiego nr 8 w Dzierżoniowie. Strażacy gaszą i wycinają palącą belkę. Strażacy typują że mogła się zapalić od nieszczelnego komina. Ale nie wykluczają podpalenia i wzywają na miejsce patrol policji.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dzierżoniów - strażacy przy pomocy hydrauliki otwierają mieszkanie.

 8 lutego 2016 roku, około godziny 18:00 mieszkańcy bloku przy ulicy Rzeźniczej zaalarmowali policję o tym że nie otwiera im drzwi ich osiemdziesięcioletnia  sąsiadka. Policja wezwała w takich sytuacjach niezastąpionych strażaków, którzy przy pomocy hydraulicznych narzędzi wyważyli drzwi. W środku znaleziono zmarłą starszą panią która musiała odejść kilka godzin wcześniej. Policja nie stwierdziła żadnych śladów że była to śmierć nienaturalna. 


--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dzierżoniów - strażacy wchodzą do mieszkania przez okno
 4 lutego po godzinie 8:00 wszystkie służby  zostały zadysponowane do otwarcia mieszkania przy ulicy Nowowiejskiej  nr 79. Działania nastąpiły po tym jak pielęgniarka nie mogła wejść do mieszkania starszej pani, którą się opiekowała.   
Strażak wszedł do mieszkania na parterze, jak udało się otworzyć przymknięty lufcik.
 . Okazało się że pani jest nieprzytomna, najprawdopodobniej spowodowane to było że zmienił się poziom cukru. Po udzieleniu pomocy przez zespół karetki pogotowia, seniorka wróciła, odzyskała przytomność i została w swoim mieszkaniu.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

Dzierżoniów - potrącenie rowerzysty
 3 lutego około godziny 14:00 doszło do zdarzenia drogowego przy skrzyżowaniu ulicy Kościuszki, Kopernika i Kilińskiego. Najprawdopodobniej rowerzysta zajechał drogę samochodowi osobowemu marki Daewoo. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń, jedynie niewielkie porysowanie powstało na aucie. 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pieszyce

3 lutego zastęp PSP gasił pożar śmietnika przy szkole podstawowej przy ulicy Kopernika w Pieszycach.