Ślęża i Sobótka - kanał informacyjny

Ta testowa stronka (blog) ma informować o wszystkim co się dzieje wokół wyjątkowej Góry Ślęży. Jest to uzupełnienie do różnych informacji i wydarzeń lokalnych z bliższej i dalszej okolicy tej magicznej góry. Zapraszam do dodawania materiałów filmowych, zdjęciowych i tekstowych jak i darmowych ogłoszeń i reklam. Prosimy również o informacje o imprezach które mają się odbyć.środa, 3 lutego 2016

Niemcza, kolejny wypadek na "drodze śmierci"
Około godz. 15.30 doszło do wypadku drogowego z udziałem trzech samochodów na krajowej ósemce niedaleko Niemczy. 
Jak ustalili funkcjonariusze, kierujący 63-letni mężczyzna prowadzący samochód marki Toyota, jechał w stronę Łagiewnik. Rozpoczął manewr wyprzedzania; wyprzedził jeden samochód, następnie na podwójnej ciągłej zaczął wyprzedzać drugi - ciężarowy. I wtedy, jadący z naprzeciwka kierowca prowadzący Ford Mondeo przestraszył się, że dojdzie do zderzenia czołowego, odbił nieco w prawo, zaczął hamować, wpadł w poślizg i uderzył przodem w bok samochodu ciężarowego. 

 Pasażerka jadąca Fordem została ranna i została zabrana do szpitala. Ford uderzył w zbiorniki paliwa samochodu ciężarowego w wyniku tego,  doszło do rozlania ropy na odcinku 100 metrów. Kierowca prowadzący samochód marki Toyota, którego manewr wyprzedzania na podwójnej ciągłej, spowodował całe zdarzenie wyszedł bez szwanku. Krajowa "8" na wysokości Niemczy była zablokowana do około  godz. 18:00.  Na miejscu pracowało sześć zastępów straży pożarnej i policja.