Ślęża i Sobótka - kanał informacyjny

Ta testowa stronka (blog) ma informować o wszystkim co się dzieje wokół wyjątkowej Góry Ślęży. Jest to uzupełnienie do różnych informacji i wydarzeń lokalnych z bliższej i dalszej okolicy tej magicznej góry. Zapraszam do dodawania materiałów filmowych, zdjęciowych i tekstowych jak i darmowych ogłoszeń i reklam. Prosimy również o informacje o imprezach które mają się odbyć.piątek, 24 czerwca 2016

Dzierżoniów, wernisaż wystawy Kresy.....
23 czerwca  w Muzeum Miejskim Dzierżoniowa odbył się wernisaż wystawy "Kresy Wschodnie - życie codzienne, architektura, rozwój gospodarczy"
Dzierżoniowska ziemia stała się nowym domem dla wielu Polaków, w tym także, przybyłych z terenów Kresów Wschodnich II RP. Kresowiacy kultywują pamięć o terenach rodzinnych, nie tylko poprzez pamiątki, zdjęcia czy dokumenty, ale i przekazywanie prawdziwych historii.
Na prezentowanej wystawie zebrano eksponaty, które przywieźli ze sobą Kresowianie: przedmioty związane z życiem codziennym, fotografie, dokumenty, sprzęty i narzędzia. Przedstawiono także architekturę jak i rozwój gospodarczy Kresów II RP, ze znanymi wytwórniami okresu dwudziestolecia międzywojennego oraz huculską kolekcją zdobionej ceramiki i drewnianego rękodzieła. Wkrótce materiał filmowy.