Ślęża i Sobótka - kanał informacyjny

Ta testowa stronka (blog) ma informować o wszystkim co się dzieje wokół wyjątkowej Góry Ślęży. Jest to uzupełnienie do różnych informacji i wydarzeń lokalnych z bliższej i dalszej okolicy tej magicznej góry. Zapraszam do dodawania materiałów filmowych, zdjęciowych i tekstowych jak i darmowych ogłoszeń i reklam. Prosimy również o informacje o imprezach które mają się odbyć.środa, 29 czerwca 2016

Dzierżoniów, jeszcze nie wyjechał a już spowodował wypadek


28 czerwca około godziny 9:20 doszło do zdarzenia drogowego na ulicy Bielawskiej. Rowerzysta poruszający się po chodniku został potrącony przez kierującego dostawczym Fiatem, który wyjeżdżał z dawnej bazy transportu sanitarnego. Poszkodowany rowerzysta został odwieziony na izbę przyjęć szpitala w Dzierżoniowie.
28 czerwca około godziny 09:20 dyżurny Komendy Powiatowej Policji z Dzierżoniowa otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ulicy Bielawskiej. Policjanci na miejscu ustalili, że w zdarzeniu brał udział samochód dostawczy, którego kierowca wyjeżdżał z prywatnego terenu i rowerzysta jadący chodnikiem wzdłuż ulicy Bielawskiej. W wyniku zdarzenia rowerzysta – 78-letni mieszkaniec Dzierżoniowa, z obrażeniami ciała został hospitalizowany. Obaj uczestnicy byli trzeźwi. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z KPP w Dzierżoniowie - powiedział asp. Michał Chałupka z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie.
PS. Jak powiedział doświadczony policjant winowajcą zawsze jest ten co włącza się do ruchu. Jeżeli by rowerzysta nie został odwieziony do szpitala obydwaj by dostali mandat po 100 zł.. A w tym wypadku sprawca dostaje więcej a rowerzysta (sam się ukarał pobytem w szpitalu i ja bym już odstąpił).