Ślęża i Sobótka - kanał informacyjny

Ta testowa stronka (blog) ma informować o wszystkim co się dzieje wokół wyjątkowej Góry Ślęży. Jest to uzupełnienie do różnych informacji i wydarzeń lokalnych z bliższej i dalszej okolicy tej magicznej góry. Zapraszam do dodawania materiałów filmowych, zdjęciowych i tekstowych jak i darmowych ogłoszeń i reklam. Prosimy również o informacje o imprezach które mają się odbyć.niedziela, 26 czerwca 2016

Dzierżoniów, Helena Lipowska wernisaż wystawy24 czerwca w "Galerii na piętrze" przy Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury, nastąpiło otwarcie wystawy Heleny Lipowskiej "Zamiłowanie"
Od najmłodszych lat interesowałam się rysowaniem, malowaniem, śpiewaniem,wyszywaniem i robótkami na drutach. Marzyłam o nauce w szkole plastycznej i nauką malowania farbami olejnymi. Jednak los zdecydował inaczej, ukończyłam szkołę ekonomiczną i pracowałam w tym zawodzie. Malowaniem zajęłam się od roku 1995 roku gdy wstąpiłam do koła plastyków, działającym przy DOK-u w Dzierżoniowie. Tu dopiero instruktorzy Henryk Kluza i Jerzy Janowicz wprowadzili, nauczyli mnie jak malować olejami. Powiedziała malarka Helena Lipowska, która wielokrotnie uczestniczyła w wystawach amatorów plastyków w tym wielokrotnie w wystawie "Walor". Uprawianie malarstwa dla Heleny jest źródłem dającym jej zadowolenie i satysfakcję ze swojej pasji. Po przejściu na emeryturę poświęca jej każdą wolną chwilę. Pani Helena do serca przyjęła słowa instruktora Henryka Kluzy "czarną farbę wyrzućcie ze swoich zestawów, bo brudzi każdy obraz" Dlatego obrazy powstałe pod pędzlem artystki są piękne i kolorowe. Podziwiać je można w "GALERII NA PIĘTRZE" do 30 lipca. Naprawdę warto.