Ślęża i Sobótka - kanał informacyjny

Ta testowa stronka (blog) ma informować o wszystkim co się dzieje wokół wyjątkowej Góry Ślęży. Jest to uzupełnienie do różnych informacji i wydarzeń lokalnych z bliższej i dalszej okolicy tej magicznej góry. Zapraszam do dodawania materiałów filmowych, zdjęciowych i tekstowych jak i darmowych ogłoszeń i reklam. Prosimy również o informacje o imprezach które mają się odbyć.piątek, 13 maja 2016

Trzebnik, kolejne zderzenie z drzewem na "Ósemce"W piątek 13 maja 2016 roku około godziny 14:30 na drodze krajowej nr 8 w okolicy miejscowości Trzebnik kierowca samochodu marki Volkswagen ratując się przed zderzeniem wjechał do rowu i zatrzymał się na przydrożnym drzewie.
Ze zgłoszenia które odebrał dyżurny PSP w Dzierżoniowie wynikało, że doszło do wypadku drogowego, w którym pali się samochód. Z informacji świadków wynika że najprawdopodobniej kierowca jadący samochodem marki Volkswagen w stronę Kłodzka, nie chciał uderzyć w samochód skręcający w lewo do miejscowości Trzebnik. Kierowca zjechał na pobocze, złamał betonowy słupek i zderzył się z drzewem. Pierwszy na miejscu pojawił się zastęp OSP Łagiewniki, który zastał już zgaszony pojazd przez przypadkowych kierowców gaśnicami proszkowymi. Kierowca znajdował się już poza pojazdem i po chwili został odwieziony przez załogę karetki pogotowia na izbę przyjęć do szpitala w Dzierżoniowie. Działania strażaków polegały na zakręceniu butli w instalacji gazowej, odcięciu akumulatora, rozwinięcie linii szybkiego natarcia w razie ponownego zapalenia się pojazdu, oraz zabezpieczenie miejsca wypadku. Przez około 20 minut w miejscu zdarzenia ruch odbywał się naprzemiennie.
Moje trzy grosze; Temu kierowcy jeszcze się udało. Przejechał rów ale poległ na drzewie.
Jak długo "droga śmierci" (Droga Krajowa nr 8) będzie miała takie pułapki? Ile jeszcze osób będzie musiało polec?