Ślęża i Sobótka - kanał informacyjny

Ta testowa stronka (blog) ma informować o wszystkim co się dzieje wokół wyjątkowej Góry Ślęży. Jest to uzupełnienie do różnych informacji i wydarzeń lokalnych z bliższej i dalszej okolicy tej magicznej góry. Zapraszam do dodawania materiałów filmowych, zdjęciowych i tekstowych jak i darmowych ogłoszeń i reklam. Prosimy również o informacje o imprezach które mają się odbyć.piątek, 20 maja 2016

Dzierżoniów i jego mieszkańcy
W piątek, 20 maja od godziny 17:00 w Muzeum Miejskim Dzierżoniowa odbyła się kolejną odsłona "Nocy Muzeów" Tematem przewodnim była promocja książki „Dzierżoniów i jego mieszkańcy” tom I. Książka zawiera wspomnienia mieszkańców Dzierżoniowa, biogramy mieszkańców znanych i mniej znanych. Ważnym rozdziałem są archiwalne fotografie naszego miasta z lat 1945-1975.
Prezentację zapoczątkował program artystyczny Marka Cieśli oraz wykład dr hab. Julity Makaro „Pamięć społeczna lokalnej społeczności”. Książka  pięknie wydana, liczy 270 stron i w dniu promocji kosztowała 10 zł.
O godzinie 19:30 wygłosił wykład Janusza Głód - „Zabytki języka polskiego w naszej małej ojczyźnie” Odczyt przedstawił mało znane fakty o ukazujących się wydawnictwach i czasopismach w języku polskim dla przedwojennych mieszkańców naszego powiatu. Autor przedstawił rocznik "Posłańca niedzielnego" wydanego po polsku we Wrocławiu w 1910 roku, gdzie między innymi jest opisane poświęcenie kaplicy w Bielawie.
Posłaniec Niedzielny z 1910 roku wydawany we Wrocławiu i dotyczący Bielawy i Pieszyc.