Ślęża i Sobótka - kanał informacyjny

Ta testowa stronka (blog) ma informować o wszystkim co się dzieje wokół wyjątkowej Góry Ślęży. Jest to uzupełnienie do różnych informacji i wydarzeń lokalnych z bliższej i dalszej okolicy tej magicznej góry. Zapraszam do dodawania materiałów filmowych, zdjęciowych i tekstowych jak i darmowych ogłoszeń i reklam. Prosimy również o informacje o imprezach które mają się odbyć.niedziela, 8 maja 2016

Kuźnica, bóbr przyczyną pożaru lasu
7 maja około godziny 18:00 dyżurny Państwowej Straży Pożarnej zadysponował cztery zastępy straży (w tym dwa z OSP Piskorzów) do pożaru lasu powyżej Rościszowa. Na miejscu okazało się że pali się ściółka w młodniku oraz sucha trawa na sąsiadującej łące na terenie nie zamieszkałej dawnej osady Kuźnica położonej około 700 metrów na zachód od drogi w Potoczku.
Akcja gaśnicza była prowadzona w trudnym terenie za pomocą szpadli, tłumic i hydronetek na powierzchni około 2 ha. Przyczyną pożaru było drzewo przegryzione i powalone przez bobra na linię energetyczną, która została zerwana i spowodowała pożar trawy a dalej lasu.