Ślęża i Sobótka - kanał informacyjny

Ta testowa stronka (blog) ma informować o wszystkim co się dzieje wokół wyjątkowej Góry Ślęży. Jest to uzupełnienie do różnych informacji i wydarzeń lokalnych z bliższej i dalszej okolicy tej magicznej góry. Zapraszam do dodawania materiałów filmowych, zdjęciowych i tekstowych jak i darmowych ogłoszeń i reklam. Prosimy również o informacje o imprezach które mają się odbyć.piątek, 20 maja 2016

Dzierżoniów, Dorota Chmielewska HAFTOWANE REFLEKSJE13 maja w "GALERII NA PIĘTRZE" odbył się wernisaż wystawy Doroty Chmielewskiej.
Dorota Chmielewska interesuje się haftem już piętnaście lat. Stale pracuje nad sobą, bo chce realizować swoje marzenie. Chce „malować igłą”. A to wymaga niezwykłych umiejętności. Dlatego uczyła się rysunku w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury pod kierunkiem Henryka Kluzy, analizowała prace mistrzów malarstwa zwłaszcza impresjonistów, żeby nauczyć się patrzeć, wykorzystywać kolor, oszczędnym rysunkiem podkreślać temat obrazu, przewidywać efekt końcowy. Łatwo nie było, ale jest uparta, zdyscyplinowana i konsekwentna. No i dużo się szkoliła. Pogłębiała wiedzę i doskonaliła technikę podczas warsztatów haftu liturgicznego, organizowanych w Krakowie przez Chrześcijańskie Stowarzyszenie Twórców Sztuki Sakralnej „Ecclesia”  oraz podczas  kursu haftu ornamentowego w Petersburgu.