Ślęża i Sobótka - kanał informacyjny

Ta testowa stronka (blog) ma informować o wszystkim co się dzieje wokół wyjątkowej Góry Ślęży. Jest to uzupełnienie do różnych informacji i wydarzeń lokalnych z bliższej i dalszej okolicy tej magicznej góry. Zapraszam do dodawania materiałów filmowych, zdjęciowych i tekstowych jak i darmowych ogłoszeń i reklam. Prosimy również o informacje o imprezach które mają się odbyć.sobota, 1 kwietnia 2017

Bielawa, mandatowe wypalanie smieci na ogrodach działkowych30 marca około 13:30 dwa zastępy straży w tym OSP z Bielawy udały się do pożaru na ogródki działkowe, przy ulicy Bohaterów Getta w Bielawie. Na miejscu okazało się, że palą się śmieci po sprzątaniu działki i altanki. Prawdopodobnie właściciel oddalił się gdy stracił kontrolę nad ogniem.
Strażacy przy pomocy jednego prądu wody szybko ugasili ogień. Najprawdopodobniej właściciel działki zostanie ukarany mandatem w wysokości 250 zł. W tym wypadku było proste i tańsze rozwiązanie, zawieść śmieci na Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) - miejsce, do którego mieszkaniec może bez dodatkowej opłaty dostarczyć odpady. Punkt zlokalizowany jest w ZGK Spółka z o. o. przy ul. Ceglanej 2 w Bielawie. PSZOK jest czynny: w okresie od 1 kwietnia do 31 października, w środy od godziny 12:00 do godziny 20:00 oraz w soboty od godziny 8:00 do godziny 16:00, za wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy.