Ślęża i Sobótka - kanał informacyjny

Ta testowa stronka (blog) ma informować o wszystkim co się dzieje wokół wyjątkowej Góry Ślęży. Jest to uzupełnienie do różnych informacji i wydarzeń lokalnych z bliższej i dalszej okolicy tej magicznej góry. Zapraszam do dodawania materiałów filmowych, zdjęciowych i tekstowych jak i darmowych ogłoszeń i reklam. Prosimy również o informacje o imprezach które mają się odbyć.wtorek, 5 kwietnia 2016

Piława Górna, powstanie nowa placówka kulturyJuż niedługo w dawnej siedzibie urzędu miasta powstanie Regionalna Izba Pamięci ze specjalnym działem poświęconym kamieniom. Decyzja zapadła podczas sesji Rady Miejskiej w Piławie Górnej 24 lutego. Nową jednostką będzie się zajmował MOKiB.
Przy ulicy Piastowskiej 29 powstanie Regionalna Izba Pamięci. Ma zadbać o dziedzictwo historyczne ziemi piławskiej, eksponować miejscowe walory przyrodnicze i geologiczne. Wśród planowanych wystaw specjalne miejsce zajmie ekspozycja poświęcona kamieniom. Pracę nowej jednostki będzie organizował Miejski Ośrodek Kultury i Biblioteka w Piławie Górnej. Tak zdecydował lokalny samorząd podczas sesji rady 24 lutego. Oficjalne otwarcie urząd poprzedzi osobną informacją.
Ośrodek kultury przyjmuje już eksponaty. Mieszkańcy mogą przynosić dokumenty, zdjęcia i pamiątki rodzinne. Mile widziane będą przedmioty codziennego użytku. Dawny sprzęt gospodarstwa domowego, niewielkie meble, kufry czy walizy w izbie nabiorą wartości muzealnej. Na pewno cenne okażą się też pamiątki z dawnych zakładów włókienniczych, a nawet odzież z „BOBO”.
Przedmioty można przekazywać w dni robocze od godziny 8:00 do 21:00. Każdy eksponat będzie opisany imieniem i nazwiskiem ofiarodawcy.

UM Piława Górna