Ślęża i Sobótka - kanał informacyjny

Ta testowa stronka (blog) ma informować o wszystkim co się dzieje wokół wyjątkowej Góry Ślęży. Jest to uzupełnienie do różnych informacji i wydarzeń lokalnych z bliższej i dalszej okolicy tej magicznej góry. Zapraszam do dodawania materiałów filmowych, zdjęciowych i tekstowych jak i darmowych ogłoszeń i reklam. Prosimy również o informacje o imprezach które mają się odbyć.niedziela, 3 kwietnia 2016

Piława Górna, 70 lat OSP


Ochotnicza Straż Pożarna w Piławie Górnej, zaprezentowała wystawę z okazji jubileuszu 70-lecia jednostki.
Uroczyste otwarcie nastąpiło w niedzielę 3 kwietnia o godz. 17:00 w Miejskim Ośrodku Kultury przy ul. Piastowskiej 40. Zamiast wstępu strażacy zaprezentowali prezentację multimedialną przedstawiającą historię jednostki.
Minutą ciszy upamiętniono zmarłych druhów. Wernisaż wystawy otworzyła Zuzanna Bielawska - burmistrz Piławy Górnej i prezes OSP - Marcin Jurcewicz. Na wystawie zgromadzono sprzęt który był używany przez 70 lat działania jednostki.
Dużą atrakcją wśród najmłodszych cieszyły się hełmy które można było przymierzyć, jak i syreny które można było zakręcić. Na wystawie dużo było zaprezentowanych archiwalnych zdjęć, odznaczeń i trofeów zgromadzonych przez rodzinę śp. Stanisława Przepiórki.
Piotr Deska-sekretarz OSP w Pilawie Górnej, został wyróżniony przez panią burmistrz za skrupulatne prowadzenie kroniki. Na podstawie której powstała 36 stronicowa broszura przedstawiająca historię OSP w Piławie Górnej. Książeczkę można pobrać >tutaj<
0
0