Ślęża i Sobótka - kanał informacyjny

Ta testowa stronka (blog) ma informować o wszystkim co się dzieje wokół wyjątkowej Góry Ślęży. Jest to uzupełnienie do różnych informacji i wydarzeń lokalnych z bliższej i dalszej okolicy tej magicznej góry. Zapraszam do dodawania materiałów filmowych, zdjęciowych i tekstowych jak i darmowych ogłoszeń i reklam. Prosimy również o informacje o imprezach które mają się odbyć.wtorek, 5 kwietnia 2016

Mościsko, zderzenie Audi z busem5 marca około godziny 11:20 na 23,7 kilometrze drogi wojewódzkiej na wysokości Mościska doszło do zdarzenia drogowego. Kierowca samochodu marki Audi wyjeżdżał z podporządkowanej w kierunku Świdnicy, gdy kierowca busa jadący od Świdnicy wyprzedzał inny samochód doprowadził do zderzenia.
Ranną pasażerkę z samochodu osobowego pogotowie odwiozło do szpitala. Ruch w miejscu zdarzenia odbywa się naprzemiennie. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że sprawcą zdarzenia jest kierowca Audi ponieważ wyjechał z podporządkowanej nie upewniwszy się czy jego droga jest wolna. Kierowca busa natomiast został ukarany mandatem za to, że manewr wyprzedzania kończył na skrzyżowaniu. 
Natomiast mieszkańcy Mościska zwracają uwagę że wjazd  na to skrzyżowanie utrudniają krzewy rosnące w rowie jak i drzewa które zasłaniają jezdnię. Również zadają pytanie dlaczego gdy remontowano kilka lat temu drogę wykopano głębokie rowy, mimo że przepusty posiadają około 20 centymetrowy odpływ


Wyprzedzanie na krzyżówce, rosnące krzaki przy drodze, głębokie rowy i pośpiech, przyczyną tego zdarzenia. Jeżeli by zabrakło jednego z tych czterech czynników to by nie doszło do tego zdarzenia.