Ślęża i Sobótka - kanał informacyjny

Ta testowa stronka (blog) ma informować o wszystkim co się dzieje wokół wyjątkowej Góry Ślęży. Jest to uzupełnienie do różnych informacji i wydarzeń lokalnych z bliższej i dalszej okolicy tej magicznej góry. Zapraszam do dodawania materiałów filmowych, zdjęciowych i tekstowych jak i darmowych ogłoszeń i reklam. Prosimy również o informacje o imprezach które mają się odbyć.sobota, 21 stycznia 2017

Nowizna, tragiczna czołówka, czy samobójstwo?


20 stycznia około godziny 4:30 na drodze wojewódzkiej 382 pomiędzy Nowizną a Mościskiem dochodzi do zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych. Kierowcy z uszkodzonych aut zostali wydobyci przez strażaków za pomocą narzędzi hydraulicznych. Na miejscu pracowały dwa zespoły ratownictwa medycznego które odwiozły poszkodowanych do szpitala w Dzierżoniowie, gdzie jeden z nich, 23-letni kierowca BMW, zmarł.
Na miejscu pracowały cztery zastępy straży w tym OSP z Piskorzowa i Mościska. Policja sporządzała pełną dokumentację wypadku. Droga na czas działań służb była całkowicie zablokowana.
O śmierci kierowcy BMW policjanci chcieli powiadomić jego rodzinę. Dlatego pojawili się w pobliskim Grodziszczu.
W domu zastali pożar i częściowo spalone zwłoki. Na miejsce wezwano strażaków. Pożar był mało rozwinięty. Został szybko ugaszony. Prokuratura zakłada że obie sprawy łączy osoba mężczyzny, który prowadził auto i zginął w wyniku wypadku. Zachodzi bardzo duże prawdopodobieństwo, że miał on duży związek z drugim zdarzeniem. Jedną z nich jest tzw. samobójstwo rozszerzone. O innych śledczy na razie mówić nie chcą. Na poniedziałek zaplanowano sekcje zwłok 23-latka i zmarłej kobiety.