Ślęża i Sobótka - kanał informacyjny

Ta testowa stronka (blog) ma informować o wszystkim co się dzieje wokół wyjątkowej Góry Ślęży. Jest to uzupełnienie do różnych informacji i wydarzeń lokalnych z bliższej i dalszej okolicy tej magicznej góry. Zapraszam do dodawania materiałów filmowych, zdjęciowych i tekstowych jak i darmowych ogłoszeń i reklam. Prosimy również o informacje o imprezach które mają się odbyć.środa, 25 stycznia 2017

Kamionki, areszt z podpalenie i próbę zabójstwa


Zarzut usiłowania zabójstwa usłyszał 46-letni mieszkaniec Pieszyc. Policjanci zatrzymali mężczyznę zaraz po tym, jak podpalił salon w domu jednorodzinnym. Był pijany, miał blisko 2,4 promila alkoholu. Pokrzywdzeni ewakuowali się przez okna na I piętrze budynku. Dzierżoniowski sąd zastosował wobec podejrzanego areszt na okres 3 miesięcy.
21 stycznia o godzinie 19:30 bielawska policja otrzymała zgłoszenie o awanturze domowej z udziałem pijanego mężczyzny na terenie jednej z okolicznych miejscowości. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zauważyli, że na zewnątrz znajdują się dwie kobiety oraz młody mężczyzna, a z wnętrza z domu wydobywa się dym. Na miejsce przybyła Straż Pożarna, która szybko ugasiła pożar. Jak się okazało, ogień uniemożliwił wydostanie się z domu przez drzwi, więc jedyną drogą ewakuacji były okna na I piętrze.  
Policjanci szybko ustalili, że kobiety wraz z synem skryły się przed pijanym członkiem rodziny. Mężczyzna grożąc zabójstwem podpalił w salonie makietę, co spowodowało pożar. Ujawnił go 21-latek, który zaalarmował matkę oraz babcię. Kiedy próbowali opuścić dom zauważyli, że pali się korytarz i musieli uciekać przez okna na I piętrze. Funkcjonariusze zatrzymali 47-latka, który w momencie pożaru stał na zewnątrz. Badanie alkomatem wykazało blisko 2,4 promila alkoholu w jego organizmie.
Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu usiłowania zabójstwa. Sąd zastosował wobec podejrzanego areszt na okres 3 miesięcy.  
KPP Dzierżoniów
Oficer Prasowy
podinsp. Mariusz Furgała