Ślęża i Sobótka - kanał informacyjny

Ta testowa stronka (blog) ma informować o wszystkim co się dzieje wokół wyjątkowej Góry Ślęży. Jest to uzupełnienie do różnych informacji i wydarzeń lokalnych z bliższej i dalszej okolicy tej magicznej góry. Zapraszam do dodawania materiałów filmowych, zdjęciowych i tekstowych jak i darmowych ogłoszeń i reklam. Prosimy również o informacje o imprezach które mają się odbyć.poniedziałek, 30 stycznia 2017

Dzierżoniów, komiks jako sztuka sekwencyjna


26 stycznia w Muzeum Miejskim Dzierżoniowa odbył się wernisaż wystawy; „Historia polskiego komiksu” z cyklu „Cztery pory roku z satyrą i komiksem”.
Pierwsza, w tym roku, wystawa czasowa przedstawia dzieje klasycznego polskiego komiksu: Papcio Chmiel (Henryk Jerzy Chmielewski), Janusz Christa, Grzegorz Rosiński, Bogusław Polch czy Szarlota Pavel, to nazwiska, których fanom tej sztuki nie trzeba przedstawiać. Na wystawie można zobaczyć kultowe kadry, które powstały w przeciągu ponad 80 lat, m.in.: „Tutus, Romek i A’tomek”, „Kajko i Kokosz”, seria Kapitana Klosa i Kapitana Żbika czy „Funky Koval”. Rysunkowe kadry, nie tylko rozśmieszają, ale podejmują też poważne tematy, odzwierciedlając historię naszego kraju.