Ślęża i Sobótka - kanał informacyjny

Ta testowa stronka (blog) ma informować o wszystkim co się dzieje wokół wyjątkowej Góry Ślęży. Jest to uzupełnienie do różnych informacji i wydarzeń lokalnych z bliższej i dalszej okolicy tej magicznej góry. Zapraszam do dodawania materiałów filmowych, zdjęciowych i tekstowych jak i darmowych ogłoszeń i reklam. Prosimy również o informacje o imprezach które mają się odbyć.środa, 6 lipca 2016

Sobótka, Świdnica, Jedlina Zdrój, wraca pociąg?

Rogów Sobócki, przejazd na ul, Młynarskiej.
 Linia kolejowa nr 285, łącząca stacje Wrocław Główny i Jedlina-Zdrój, zostanie wyremontowana. 
To już pewne, bo Urząd Marszałkowski zadeklarował pieniądze na ten cel. - Zarząd województwa wyraził też wolę przejęcia od kolei wspomnianej linii. W tej sprawie toczą się negocjacje dotyczące inwentaryzacji i ceny.
Wiadukt pod Kruczą Skałą przy wjeździe na stację w Lubachowie. 
Najważniejsze, że zapadła decyzja o pracach remontowych i modernizacji tej linii. Zamknięto ją w 1990 roku. Jest najpiękniejszym szlakiem kolejowym w Polsce. Może być też alternatywą dla dojazdu do pracy i szkoły. Stanowi świetny transport dla turystów wybierających się do Sobótki i masyw Ślęży, jak i dalej w Góry Sowie.
Więcej u źródła >TUTAJ<
Pszenno, widok na Świdnicę z mostu nad Piławą.  
Filmik powstał na szlaku kolejowym między stacjami Bystrzyca Górna a Lubachowem. Jest to fragment linii kolejowej Wrocław Główny - Jedlina Zdrój, która wiodła przez Sobótkę i Świdnicę. Nagranie powstało 7 sierpnia 2010 roku. A zmobilizowało mnie do puszczenia tego materiału po informacji z dnia 7 lipca 2016 roku, że szlak będzie remontowany na całym odcinku. Filmik powstał dzięki zapaleńcom którzy opiekują się szlakiem oraz temu że posiadają drezynę wykonaną z Fiata 126. Z tej drezyny został nagrany ten filmik.


Rogów Sobócki

Pszenno, wiadukt nad drogą do Wilkowa.