Ślęża i Sobótka - kanał informacyjny

Ta testowa stronka (blog) ma informować o wszystkim co się dzieje wokół wyjątkowej Góry Ślęży. Jest to uzupełnienie do różnych informacji i wydarzeń lokalnych z bliższej i dalszej okolicy tej magicznej góry. Zapraszam do dodawania materiałów filmowych, zdjęciowych i tekstowych jak i darmowych ogłoszeń i reklam. Prosimy również o informacje o imprezach które mają się odbyć.piątek, 22 lipca 2016

Mościsko, pożar słomy i trawy dzień drugi21 lipca około godziny 8:40 dyżurny Państwowej Straży Pożarnej zadysponował pięć zastępów do gaszenia pożaru przy posesji na ulicy Wierzbowej. Na miejscu pracowały zastępy z OSP Mościsko, Tuszyn, Piskorzów i Jaźwina.
Strażacy na miejscu zdarzenia zastali rozwinięty pożar słomy i suchej trawy, działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ugaszeniu pożaru za pomocą dwóch prądów wody. Z niepotwierdzonych informacji wynika że mogło to być podpalenie, ponieważ wczoraj w tym samym miejscu strażacy walczyli z ogniem. Dzisiejszą walkę z ogniem utrudniał rój trzmieli latający nad pogorzeliskiem.
PS. Również dzisiaj 22 lipca w piątek strażacy zostali zadysponowani do pożaru w tym samym miejscu.