Ślęża i Sobótka - kanał informacyjny

Ta testowa stronka (blog) ma informować o wszystkim co się dzieje wokół wyjątkowej Góry Ślęży. Jest to uzupełnienie do różnych informacji i wydarzeń lokalnych z bliższej i dalszej okolicy tej magicznej góry. Zapraszam do dodawania materiałów filmowych, zdjęciowych i tekstowych jak i darmowych ogłoszeń i reklam. Prosimy również o informacje o imprezach które mają się odbyć.niedziela, 10 stycznia 2016

Dzierżoniów, zatrucie czadem7 stycznia około godziny 17:20 dyżurny PSP w Dzierżoniowie zadysponował zastępy straży do sprawdzenia na obecność tlenku węgla w budynku nr 86 przy ul. Nowowiejskiej w Dzierżoniowie.
Działania straży nastąpiły po zawiadomieniu od pogotowia ratunkowego, które z tego domu zabrało młodego mężczyznę do szpitala z objawami zatrucia tlenkiem węgla. Najprawdopodobniej zatrucie nastąpiło od gazowego podgrzewacza wody w mieszkaniu. Działania strażaków polegały na sprawdzeniu w każdym z mieszkań tego domu stężenia tlenku węgla. W jednym z mieszkań na parterze strażacy stwierdzili przekroczony dopuszczalny poziom tlenku węgla. Dowodzący akcją zadecydował o ewakuacji mieszkańców na zewnątrz domu, wygaszenie pieców centralnego ogrzewania i przewietrzenie mieszkań do czasu ponownego sprawdzenia na obecność tlenku.
Na miejsce zadysponowano policję i zarządcę domu.