Ta strona (blog) ma informować o wszystkim co się dzieje wokół wyjątkowej Góry Ślęży. Jest to uzupełnienie do różnych informacji i wydarzeń lokalnych z bliższej i dalszej okolicy tej magicznej góry. Zapraszam do dodawania materiałów filmowych, zdjęciowych i tekstowych jak i darmowych ogłoszeń i reklam. Prosimy również o informacje o imprezach które mają się odbyć.

niedziela, 31 stycznia 2016

Sobótka, Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza MIG

Ktoś by powiedział że słabe zdjęcie, ale tu widać szybkość młodych piłkarzy. Zdjęcia udostępniła Natalia T.

W dniu 30 stycznia 2016 roku w hali Gimnazjum w Sobótce odbył się coroczny Turniej Piłkarski. obejmujący trzy kategorie: „Skrzat”(rocznik 2009/10) , „Żak” 2007/08 i  „Orlik” 2005/06.W kategorii ,, Skrzat ‘’ Po zaciętych pojedynkach zwyciężyła drużyna Akademii Piłki Nożnej Sobótka I, która zdobyła 10 pkt. Drugie miejsce zajęła drużyna Sokół Marcinkowice zdobywając 7 pkt. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna Akademii Piłki Nożnej zdobywając 2 pkt. Tytuł Króla Strzelców w tej kategorii zdobył Alex Dereń, najlepszym bramkarzem okazał się Borys Białasik.W kolejnej kategorii „Żak” wystąpiło sześć drużyn: Akademia Piłki Nożnej Sobótka I, UKS Zibi Jordanów Śląski, Bystrzyca Kąty Wrocławskie, WKS Śląsk Wrocław, Orlik Łagiewniki, oraz Akademia Piłki Nożnej Sobótka II. W walce o zwycięstwo drużyna KS Bystrzyca Katy Wrocławskie zremisowała z drużyną Orlik Łagiewniki  1 : 1 ; jednak w rzutach karnych lepsza okazała się drużyna z Kątów Wrocławskich zwyciężając 2: 1 . Najlepszym strzelcem w tej kategorii został Wiktor Kamiński a bramkarzem Jacek Wieruszko.Najstarszą kategorie wiekową „Orlik” reprezentowało sześć drużyn: Akademia Piłki Nożnej Sobótka I, Orliki Gmina Miękinia, Akademia Piłki Nożnej Sobótka II, Błękitni Jerzmanowo oraz Akademia Piłki Nożnej Sobótka III. Finał rozegrał się pomiędzy drużynami Błękitni Jerzmanowo oraz Orliki Gmina Miękinia, zwycięska drużyną okazała się drużyna z  Jerzmanowa wygrywając 1 : 0 . Królem strzelców został Marcin Mielczarek a najwięcej bramek obronił Sebastian Jaworski.Arbitrem turnieju był Kacper Kawalec, który zapewnił sprawny przebieg zawodów.Drużyny biorące udział w turnieju reprezentowały duży poziom umiejętności piłkarskich. Zawodnicy dostarczyli kibicom wiele emocji oraz postarali się, aby turniej przebiegał w przyjaznej atmosferze, a rodzice naszych piłkarzy zadbali o zaplecze gastronomiczne dla zawodników i kibiców, każdy mógł skosztować pysznych wyrobów cukierniczych,  popijając  wspaniałą herbatkę.

Wyniki wkrótce,  jak udostępni organizator.