Ślęża i Sobótka - kanał informacyjny

Ta testowa stronka (blog) ma informować o wszystkim co się dzieje wokół wyjątkowej Góry Ślęży. Jest to uzupełnienie do różnych informacji i wydarzeń lokalnych z bliższej i dalszej okolicy tej magicznej góry. Zapraszam do dodawania materiałów filmowych, zdjęciowych i tekstowych jak i darmowych ogłoszeń i reklam. Prosimy również o informacje o imprezach które mają się odbyć.niedziela, 10 stycznia 2016

Niemcza, Mazda wypada z "ósemki" na drzewo
8 stycznia 2016 roku, około godziny 16:10 na 75 kilometrze drogi krajowej nr 8 na wysokości Niemczy doszło do zdarzenia drogowego. Na miejscu pracowały trzy zastępy straży, w tym OSP Niemcza, policja i karetka pogotowia. Ruch przez 20 minut odbywał się naprzemiennie.
Kierująca Mazdą poruszająca się w kierunku Kłodzka nie zapanowała nad samochodem po uszkodzeniu opony. Samochód zjechał do rowu po przeciwnej stronie drogi. Uderzając przodem w skarpę samochód obróciło i tyłem uderzył w drzewo. Do poszkodowanej wezwano pogotowie ratunkowe, które na miejscu nie stwierdziło obrażeń. Dyżurny PSP z Dzierżoniowa zadysponował do zdarzenia trzy zastępy straży (w tym OSP Niemcza). Na czas pracy pogotowia i policji strażacy kierowali ruchem,  puszczając samochody naprzemiennie. Uszkodzony samochód znajdował się poza pasem drogi dlatego po zakończeniu pracy policji ruch na drodze odbywał się bez utrudnień.