Ślęża i Sobótka - kanał informacyjny

Ta testowa stronka (blog) ma informować o wszystkim co się dzieje wokół wyjątkowej Góry Ślęży. Jest to uzupełnienie do różnych informacji i wydarzeń lokalnych z bliższej i dalszej okolicy tej magicznej góry. Zapraszam do dodawania materiałów filmowych, zdjęciowych i tekstowych jak i darmowych ogłoszeń i reklam. Prosimy również o informacje o imprezach które mają się odbyć.wtorek, 4 sierpnia 2015

Dzierżoniów, rowerem wjechał w samochód.

3 sierpnia 2015 roku, około godziny 11:00  przy wyjeździe z gazowni w Dzierżoniowie doszło do zderzenia roweru z samochodem osobowym marki Renault.
W tak wyjeżdżający (stojący) pojazd wjechał rowerzysta zadrapując przedni  błotnik od strony pasażera. 
Uszkodzone koło roweru.

Ledwo widoczne zadrapania na błotniku, tuż na granicy zderzaka. Czyli rowerzyście zabrakło 20 cm żeby ominąć samochód. Szerokość chodnika oraz pas zieleni oddzielającej od jezdni , umożliwiał  rowerzyście ominięcie samochodu.  

Rowerzysta jadący chodnikiem wjechał w wyjeżdżający z gazowni samochód. W wyniku kolizji nikt nie wymagał udzielenia pomocy medycznej. Uszkodzenia roweru i auta były niewielkie. Wezwana policja przez kierowcę, przystąpiła do wyjaśnienia zdarzenia. I ku zaskoczeniu wzywającego orzekła że oboje są winni.  Rowerzysta został ukarany mandatem za jazdę po chodniku, a kierowca za to że włączając się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu. Widełki przewidują najniższy  wymiar mandatu  w tym wypadku 250 złotych. 


Tutaj moje co nieco, ja chyba na miejscu ukaranego kierowcy prawdopodobnie bym się nie zgodził na przyjęcie mandatu. Dlaczego zostałem współwinny tylko dlatego że wyjechałem może pół metra poza linię bramy. Przecież rowerzysta miał miejsce przejechania przed maską samochodu?
Jeżeli nie mam racji to czekam na rzeczowe komentarze.