Ślęża i Sobótka - kanał informacyjny

Ta testowa stronka (blog) ma informować o wszystkim co się dzieje wokół wyjątkowej Góry Ślęży. Jest to uzupełnienie do różnych informacji i wydarzeń lokalnych z bliższej i dalszej okolicy tej magicznej góry. Zapraszam do dodawania materiałów filmowych, zdjęciowych i tekstowych jak i darmowych ogłoszeń i reklam. Prosimy również o informacje o imprezach które mają się odbyć.piątek, 31 marca 2017

Dzierżoniów, strażak po służbie ratuje niepełnosprawnego z ognia


30 marca przed godziną 20:00 dyżurny Państwowej Straży Pożarnej został poinformowany o pożarze przybudówki przy jednym z domów przy ulicy Garncarskiej. Na miejscu okazało, że paliła się jedna z komórek na zapleczu domu nr 9. Jedna osoba osoba wymagała pomocy medycznej.
Pożar zauważył i służby uruchomił zawodowy strażak, asp. sztab. Wojciech Iwachów - jeden z dowódców Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Dzierżoniowie. Strażak był po służbie, zauważył stojących mężczyzn, przy palącej komórce. Po uzyskaniu informacji, że w środku znajduję się niepełnosprawna osoba, natychmiast wskoczył do płonącego pomieszczenia i ją uratował ewakuując na zewnątrz. Na miejscu pracowała policja próbując ustalić przyczynę pożaru.