Ślęża i Sobótka - kanał informacyjny

Ta testowa stronka (blog) ma informować o wszystkim co się dzieje wokół wyjątkowej Góry Ślęży. Jest to uzupełnienie do różnych informacji i wydarzeń lokalnych z bliższej i dalszej okolicy tej magicznej góry. Zapraszam do dodawania materiałów filmowych, zdjęciowych i tekstowych jak i darmowych ogłoszeń i reklam. Prosimy również o informacje o imprezach które mają się odbyć.czwartek, 3 listopada 2016

Sobótka, ZAWODY SPORTOWE „MAŁY MISTRZ – MATA W KAŻDEJ SZKOLE”


3 listopada na hali sportowej w Gimnazjum Gminnym w Sobótce odbyły się zawody sportowe "MAŁY MISTRZ - MATA W KAŻDEJ SZKOLE"
Są trzy konkurencje które mają na celu, mocowanie. Niema żadnych chwytów, niema żadnych akcji niebezpiecznych. Kochani rodzice, zapasą są najbezpieczniejszą dyscypliną ze sportów walki. U nas niema duszeń, łamań niema żadnych dźwigni, uderzeń. Nic tylko spryt, siła i technika decyduje o zwycięstwie. Kochani rodzice róbcie wszystko żeby wasze dzieci uprawiały sport. Tak do zapasów namawiał mistrz olimpijski Andrzej Supron.
Były to regionalne zawody sportowe, w których dzieci zmierzyły się z nową dla nich dyscypliną – zapasami. Organizatorem zawodów jest Akademia Sportu Andrzeja Suprona we współpracy ze Szkołą Podstawową w Świątnikach.

Uczniowie z klas I-III  rywalizowali w trzech konkurencjach:
1.Wypychanie z koła
2.Wstawanie z parteru
3.Wyrywanie piłki.