Ślęża i Sobótka - kanał informacyjny

Ta testowa stronka (blog) ma informować o wszystkim co się dzieje wokół wyjątkowej Góry Ślęży. Jest to uzupełnienie do różnych informacji i wydarzeń lokalnych z bliższej i dalszej okolicy tej magicznej góry. Zapraszam do dodawania materiałów filmowych, zdjęciowych i tekstowych jak i darmowych ogłoszeń i reklam. Prosimy również o informacje o imprezach które mają się odbyć.sobota, 19 listopada 2016

Dzierżoniów, cwaniaki i kierowcy

 

Od kilu tygodni przejazd ulicą Kilińskiego, przez przejazd kolejowy dopuszczony jest tylko dla mieszkańców kilku posesji w pobliżu i autobusów. 
Funkcjonariusze z dzierżoniowskiej komendy w trakcie nadzoru nad drogami systematycznie sprawdzają stanu przestrzegania znaków drogowych przez kierujących m. in. na ul. Kilińskiego na przejeździe kolejowym. Od czasu remontu i zamknięcia tego przejazdu, policjanci ujawnili i zatrzymali kilkudziesięciu kierowców, którzy nie zastosowali się do znaku B-1 – zakaz ruchu. W związku z sygnałami od mieszkańców o tej sytuacji, Komendant polecił zintensyfikować jeszcze kontrole w tym rejonie.

Jednocześnie pragnę nadmienić, że każda osoba naruszająca przepisy ruchu drogowego musi się liczyć z konsekwencjami prawnymi. W przypadku niezastosowania się do znaku B-1 – zakaz ruchu, na kierowcę nakładana jest grzywna w drodze mandatu karnego w wysokości do 500 zł oraz 5 punktów karnych.

KPP w Dzierżoniowie
Oficer Prasowy
podinsp. Mariusz Furgała