Ślęża i Sobótka - kanał informacyjny

Ta testowa stronka (blog) ma informować o wszystkim co się dzieje wokół wyjątkowej Góry Ślęży. Jest to uzupełnienie do różnych informacji i wydarzeń lokalnych z bliższej i dalszej okolicy tej magicznej góry. Zapraszam do dodawania materiałów filmowych, zdjęciowych i tekstowych jak i darmowych ogłoszeń i reklam. Prosimy również o informacje o imprezach które mają się odbyć.środa, 23 listopada 2016

Sieniawka, znikające auta przed krzyżówką


Po kilku poważnych wypadkach na nowej drodze Łagiewniki Dzierżoniów, przy skrzyżowaniu z drogą Sieniawka - Mniowice, drogowcy ustawiali nowe znaki drogowe oraz malowali oznakowanie poziome. Czy to spowoduje zmniejszenie zdarzeń drogowych zależy to tylko od kierowców czy będą przestrzegali dopuszczalną prędkość 60 km/h. Projektanci i wykonawcy drogi zastawili w tym miejscu małą pułapkę dla kierowców. Kierowca wyjeżdżając z podporządkowanej drogi na główną w pewnych okolicznościach może nie zobaczyć samochodu osobowego nadjeżdżającego od Łagiewnik. Około 50 metrów przed skrzyżowaniem (jadąc od Łagiewnik) znajduje się na drodze małe wzniesienie które powoduje że samochód będący na głównej w odległości około 200 metrów od skrzyżowania jest nie widoczny dla wyjeżdżającego z Sieniawki czy z Mniowic. Jeżeli kierowca jadący po głównej jedzie z przepisową prędkością to dojeżdżając do krzyżówki zdąży wyhamować. Ale jak jedzie około 100km/h to już nic nie zdąży zrobić. Dlatego kierowcy samochodów osobowych jadących od Łagiewnik powinni szczególnie respektować ograniczenie prędkości, bo na drogowców żeby zlikwidowali te wzniesienie, to chyba nie można liczyć. Jak samochody chowają się, można zobaczyć na filmie od 30 sekundy.

Jestem ciekaw jakie następne kroki  podejmą służby po następnym poważnym zdarzeniu. Czy ustawią jeszcze większe i więcej znaków? A może rondo wybudują? A wystarczy zebrać tę górkę przed skrzyżowaniem.
Takich wypadkowych miejsc w naszym powiecie jest więcej jak:
-Przerzeczyn Zdrój, skrzyżowanie na ósemce,
-Pieszyce, skrzyżowanie Ogrodowej z Bielawską,
-Wilków Wielki, wjazd na wiadukt  od strony Wrocławia
- Nowizna, wjazd do Dzierżoniowa przy stacji paliw.
-Łagiewniki, łuk drogi na ósemce, obok stacji paliw przy wjeździe od Wrocławia.
Nasi czytelnicy na pewno mają swoje takie miejsca.
Dlatego w tych miejscach warto trochę zwolnić aby nam czy komuś nie stała się krzywda.