Ślęża i Sobótka - kanał informacyjny

Ta testowa stronka (blog) ma informować o wszystkim co się dzieje wokół wyjątkowej Góry Ślęży. Jest to uzupełnienie do różnych informacji i wydarzeń lokalnych z bliższej i dalszej okolicy tej magicznej góry. Zapraszam do dodawania materiałów filmowych, zdjęciowych i tekstowych jak i darmowych ogłoszeń i reklam. Prosimy również o informacje o imprezach które mają się odbyć.czwartek, 17 listopada 2016

Dzierżoniów, kolejni kierowcy zatrzymani pod wpływem


17 listopada, przed godziną 15:00 na ulicy Prochowej został zatrzymany kierowca jadący samochodem marki Citroen. Przeprowadzone badanie wykazało, że 39-letni mieszkaniec Dobrocina miał w organizmie niemal 2,4 promila alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Drugi nietrzeźwy został zatrzymany kilka godzin później na drodze wojewódzkiej W384 w okolicy miejscowości Kołaczów.
Patrol ruchu drogowego o godzinie 21:20 zauważył, jak kierowca Citroena Xsary skręcając w boczną drogę nie zastosował się do znaku nakazu jazdy. Po chwili został zatrzymany przez patrol ruchu drogowego. W trakcie kontroli okazało się, że kierowca nie dość, że nie miał dowodu rejestracyjnego to jego zachowanie świadczyło, że jest pod działaniem alkoholu. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że 29-letni obywatel Ukrainy miał blisko 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.W obydwu przypadkach, podejrzanym o popełnienie przestępstw drogowych grozi teraz odpowiedzialność karna.
Policjanci przypominają, że za jazdę w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę grzywny i karę pozbawienia wolności do 2 lat. Należy pamiętać o tym, że nawet na 15 lat można stracić uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi.
Komenda Powiatowa Policji w Dzierżoniowie
Oficer Prasowy
podinsp. Mariusz Furgała