Ślęża i Sobótka - kanał informacyjny

Ta testowa stronka (blog) ma informować o wszystkim co się dzieje wokół wyjątkowej Góry Ślęży. Jest to uzupełnienie do różnych informacji i wydarzeń lokalnych z bliższej i dalszej okolicy tej magicznej góry. Zapraszam do dodawania materiałów filmowych, zdjęciowych i tekstowych jak i darmowych ogłoszeń i reklam. Prosimy również o informacje o imprezach które mają się odbyć.niedziela, 13 marca 2016

Piława Górna, pożar sadzy w kominieW sobotę 12 marca 2016 roku około godziny 21:00 dyżurny PSP w Dzierżoniowie zadysponował dwa zastępy w tym drabinę do pożaru sadzy w kominie. Działania były wywołane sygnałem że z komina na Piastowskiej w Piławie Górnej wydobywają się iskry.  
Strażacy na miejscu stwierdzili że to prawdopodobnie fałszywy alarm, ale wygasili w piecu CO oraz sprawdzili drożność przewodu kominowego z drabiny mechanicznej. Strażacy przy okazji sprawdzili w każdym pomieszczeniu przez który przechodzi przewód kominowy temperaturę ściany (przy pomocy kamery termowizyjnej) i obecność tlenku węgla. Stwierdzili że wszystko jest w porządku, kończąc działania.
To nie koniec działań strażaków, około godziny 23:00 dwa zastępy plus drabina udały się do Pieszyc na ulicę Świdnicką do dymu wydobywającego się w jednym z mieszkań domu wielorodzinnego. Równocześnie na miejsce dojechało pogotowie ratunkowe i policja. Niestety tym razem to był fałszywy alarm. 
Policja na pewno za parę dni poda kto to postawił służby i wysłał do Pieszyc.