Ślęża i Sobótka - kanał informacyjny

Ta testowa stronka (blog) ma informować o wszystkim co się dzieje wokół wyjątkowej Góry Ślęży. Jest to uzupełnienie do różnych informacji i wydarzeń lokalnych z bliższej i dalszej okolicy tej magicznej góry. Zapraszam do dodawania materiałów filmowych, zdjęciowych i tekstowych jak i darmowych ogłoszeń i reklam. Prosimy również o informacje o imprezach które mają się odbyć.niedziela, 6 marca 2016

Dzierżoniów, finisaż Adama PędziwolaDzierżoniowski Ośrodek  Kultury od 11 lutego prezentował malarstwo Adama Pędziwola. Artysta jest laureatem Dolnośląskiego Przeglądu Plastyki Nieprofesjonalnej WALOR 2008 i 2014. Adam Pędziwol to malarz, rysownik i fotograf. Swoją artystyczną pasję wyniósł z rodzinnego domu, a solidne podstawy rysunku i malarstwa ze szkoły. Wśród jego obrazów są zamglone impresje, górskie pejzaże od Karkonoszy po Bieszczady. Ale na przeglądach nagrodzone zostają prace przedstawiające nasze morze. Malarz w swoich pracach  przedstawia w urokliwy sposób zakątki dolnośląskich miast.
Oddzielną twórczością Adama są marginy, małe rysunki - szkice, które powstają na potrzeby sprawdzenia proporcji i wyglądu późniejszych prac. Niekiedy są wykorzystywane w takiej postaci jako ilustracje w tomikach poezji wydawanych przez przyjaciół. Uroczyste zakończenie ekspozycji zwane finisażem odbyło się 3 marca w "Galerii na piętrze".