Ślęża i Sobótka - kanał informacyjny

Ta testowa stronka (blog) ma informować o wszystkim co się dzieje wokół wyjątkowej Góry Ślęży. Jest to uzupełnienie do różnych informacji i wydarzeń lokalnych z bliższej i dalszej okolicy tej magicznej góry. Zapraszam do dodawania materiałów filmowych, zdjęciowych i tekstowych jak i darmowych ogłoszeń i reklam. Prosimy również o informacje o imprezach które mają się odbyć.poniedziałek, 7 marca 2016

Dzierżoniów, mając 2,9 promila uciekał przed policją

 


Nie zatrzymał się do kontroli, uciekał przed policjantami z Dzierżoniowa, stracił panowanie nad autem i uderzył w znak drogowy. 29-letni kierowca opla, który nie posiadał uprawnień do kierowania miał niemal 2,9 promila alkoholu w organizmie. Na domiar złego za kierownicę wpuścił go nietrzeźwy właściciel pojazdu. Obaj mężczyźni trafił do policyjnego aresztu. Za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem.
Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 2.30 przy skrzyżowaniu ulicy Pieszyckiej z Strefową w Dzierżoniowie. Patrol prewencji postanowił zatrzymać do kontroli kierowcę osobowej astry. Powodem kontroli był fakt, że sposób prowadzenia pojazdu przez mężczyznę mógł wskazywać na to, że jest on nietrzeźwy. Gdy jeden z interweniujących policjantów podszedł do samochodu kierowca gwałtownie ruszył i odjechał. Wtedy rozpoczął się pościg, który trwał niemal 2 kilometry do momentu, kiedy mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w znak drogowy. Policjanci niezwłocznie podbiegli do pojazdu sprawdzając stan obrażeń kierowcy oraz pasażera. Mężczyźni nie odnieśli obrażeń lecz stanowczo odmówili wyjścia z samochodu.  Policjanci po upewnieniu się, że nie doznali oni żadnych obrażeń po zastosowaniu chwytów transportowych doprowadzili ich do radiowozu i przewieźli do komendy.
Badanie alkomatem wykazało, że 29-letni mieszkaniec Piławy Górnej miał w organizmie aż 2,86 promila. Na domiar złego nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.  U drugiego z zatrzymanych badanie na zawartość alkoholu wykazało  2,11 promila. W toku wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia okazało się, że ten 40-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego jest właścicielem opla astry. Przed trzema tygodniami stracił uprawnienia do kierowania. To spowodowało, ze zdecydował się dopuścił do prowadzenia po drodze publicznej swoim samochodem nietrzeźwego kierowcę bez uprawnień.
Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu a po wytrzeźwieniu usłyszeli szereg zarzutów. Za tego typu przestępstwa i wkroczenia grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat.
KPP w Dzierżoniowie
Oficer Prasowy
podinsp. Mariusz Furgała

Zdjęcia po zatrzymaniu dostaliśmy od naszego widza