Ślęża i Sobótka - kanał informacyjny

Ta testowa stronka (blog) ma informować o wszystkim co się dzieje wokół wyjątkowej Góry Ślęży. Jest to uzupełnienie do różnych informacji i wydarzeń lokalnych z bliższej i dalszej okolicy tej magicznej góry. Zapraszam do dodawania materiałów filmowych, zdjęciowych i tekstowych jak i darmowych ogłoszeń i reklam. Prosimy również o informacje o imprezach które mają się odbyć.niedziela, 12 lipca 2015

Dzierżoniów, wiatr zwalił drzewo na garaże


Nocna burza 8 lipca 2015 roku około godziny 2:00 przewróciła jeden pień podwójnej Lipy na garaże znajdujące się za budynkami 3-5 a 7-9 przy ulicy Kolejowej w Dzierżoniowie. Nikt w wyniku upadku drzewa nie ucierpiał jedynie uszkodzeniu uległy trzy dachy garaży.Rano na miejsce zdarzenia zostały zadysponowana jednostka PSP Dzierżoniów. Strażacy uprzątnęli powalone drzewo oraz stwierdzili że sąsiedni pień wymaga usunięcia ponieważ grozi przewróceniem.
Na miejsce zadysponowano drabinę oraz wóz straży z OSP Mościsko. Po około dwóch godzinach straż zakończyła działania, usuwając zagrożenie. Wiatr powalił również dorodną wierzbę przy skrzyżowaniu ulicy Kolejowej ze Strumykową. Jednak drzewo spadło na tereny zielone nie powodując strat materialnych.