Ślęża i Sobótka - kanał informacyjny

Ta testowa stronka (blog) ma informować o wszystkim co się dzieje wokół wyjątkowej Góry Ślęży. Jest to uzupełnienie do różnych informacji i wydarzeń lokalnych z bliższej i dalszej okolicy tej magicznej góry. Zapraszam do dodawania materiałów filmowych, zdjęciowych i tekstowych jak i darmowych ogłoszeń i reklam. Prosimy również o informacje o imprezach które mają się odbyć.sobota, 22 lipca 2017

Nowizna, pożar zboża na pniu
22 lipca około godziny 12:30 straż pożarna została wezwana do pożaru zboża w Nowiźnie. Paliło się zboże na pniu na polu nieopodal torów kolejowych.
"Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastaliśmy mocno rozwinięty pożar zboża na pniu. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu pożaru za pomocą dwóch prądów wody. W sumie spaleniu uległo około 2 hektarów zboża. Zagrożonych było 10 hektarów. Na miejscu pracowały dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Dzierżoniowa, dwa zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z Piskorzowa, zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej z Mościska, zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej z Jaźwiny. Przyczynę pożaru ustala policja" poinformował ogn. Paweł Matuszewski, dowódca akcji z Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie.