Ślęża i Sobótka - kanał informacyjny

Ta testowa stronka (blog) ma informować o wszystkim co się dzieje wokół wyjątkowej Góry Ślęży. Jest to uzupełnienie do różnych informacji i wydarzeń lokalnych z bliższej i dalszej okolicy tej magicznej góry. Zapraszam do dodawania materiałów filmowych, zdjęciowych i tekstowych jak i darmowych ogłoszeń i reklam. Prosimy również o informacje o imprezach które mają się odbyć.niedziela, 2 lipca 2017

Duszniki Zdrój, Przystanek Niepodległość„Przystanek Niepodległość żyje od rana do późnych godzin, bo długo trwają nocne Polaków rozmowy... W debatach dyskutujemy o Polsce, o naszej przeszłości, teraźniejszości, przyszłości. O szansach, zagrożeniach, ważnych wydarzeniach w kraju i na świecie. Słuchamy wybitnych publicystów, historyków, polityków. Spieramy się. Czasem bywa bardzo gorąco…

Stałe tematy poruszane w trakcie spotkań dotyczą Żołnierzy Wyklętych i Smoleńskiej Tragedii. Gościmy wybitnych znawców i badaczy zagadnienia jak i osoby bezpośrednio związane z tymi wydarzeniami”.


Po raz trzeci, tym razem w gościnnych Dusznikach Zdroju i Szczytnej, odbyło się ważne kulturalno-patriotyczne wydarzenie - III Przystanek Niepodległość. Wypełniony wydarzeniami, spotkaniami, panelami i koncertami to pomysł Krystyny Śliwińskiej, jest już znanym i cenionym wydarzeniem w patriotycznym kalendarzu Dolnego Śląska, Polski i zagranicy. Po dwóch edycjach Przystanku w Lewinie Kłodzkim przyszedł czas na Duszniki i Szczytną. Było jak zwykle z rozmachem i swojsko. Mnóstwo ludzi z różnych zakątków kraju a obok znani publicyści, dziennikarze, politycy, naukowcy. Do tego bardzo widoczny udział 22 Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej z Kłodzka. Wojsko z narodem, wśród ludzi, czymś oczywistym staje się wreszcie udział zielonych mundurów w polskich wydarzeniach patriotycznych. Nie jest moim celem wymienianie wszystkich znamienitych uczestników trzydniowego spotkania, chodzi mi raczej o podkreślenie wyjątkowości atmosfery tego wydarzenia. Bez zadęcia i marginesu poprawności dyskutowano i spierano się o polskie sprawy, o to co boli i budzi obawy. Ale wyrażane poglądy i opinie pełne były miłości do Ojczyzny i troski o dobro wspólne. Przystanek to dla mnie wyjątkowe miejsce - ładowania „akumulatorów” patriotyzmu i polskości na następne miesiące. Spotkanie tak wielu podobnie myślących i działających ludzi buduje. Właśnie - działających, a nie narzekających, nie koniunkturalnych, zamkniętych w sobie, w swoich „biznesach”, problemach i zajęciach. To istotne by uwierzyć, że Polaków, którym nie jest wszystko jedno jest bardzo wielu. I Przystanek daje szanse by się policzyć. Dlatego na rok przyszły nie ma pytanie - czy potrzebny jest kolejny Przystanek, ale - jak go jeszcze uatrakcyjnić i rozbudować. Dziękujemy Ci Krysiu.
W III edycji Przystanku Niepodległość licznie uczestniczyli członkowie Klubu Gazety Polskiej Dzierżoniów II, Ruchu Społecznego im. Lecha Kaczyńskiego, Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej oraz Obywatelskiego Ruchu Patriotycznego w Dzierżoniowie.

Redakcja Głosu Wolnych Polaków