Ślęża i Sobótka - kanał informacyjny

Ta testowa stronka (blog) ma informować o wszystkim co się dzieje wokół wyjątkowej Góry Ślęży. Jest to uzupełnienie do różnych informacji i wydarzeń lokalnych z bliższej i dalszej okolicy tej magicznej góry. Zapraszam do dodawania materiałów filmowych, zdjęciowych i tekstowych jak i darmowych ogłoszeń i reklam. Prosimy również o informacje o imprezach które mają się odbyć.czwartek, 29 czerwca 2017

Piława Górna, dzień otwarty kopalni

 


Prezes Kompanii Górniczej Artur Widłak w sobotę 24 czerwca, po raz kolejny otworzył bramy kopalni w Piławie Górnej dla zwiedzających. Kompania Górnicza jest jednym z największych producentów kruszyw łamanych w Polsce. W swojej ofercie posiada całą gamę kruszyw amfibolitowych: piaski, grysy, mieszanki, tłuczeń, kliniec. Kopalnia w Piławie Górnej, to jeden z największych kompleksów wydobywczo-produkcyjno-załadunkowych kruszywa w Polsce.Zakład w Piławie Górnej pozwala utrzymać zdolność produkcyjną na poziomie 800 ton na godzinę, a zainstalowany na wewnętrznej bocznicy system szybkiego załadunku pozwala na wysłanie 8 składów pociągu w ciągu doby.
W dniu otwartym, przed kopalnią zgromadzono wiele maszyn które można było zwiedzać. Bezpłatnie dostępne były dla dzieci zamki dmuchane. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci i dorosłych cieszyły się zajęcia przygotowane przez studentów Instytutu Geologii Uniwersytetu Wrocławskiego, a szczególnie rozbijanie skał w poszukiwaniu ciekawych minerałów. Ale największym zainteresowaniem cieszyła się wycieczka autobusem na dno 100 metrowego wyrobiska w kopalni. Kto nie był niech zarezerwuje sobie termin za rok, naprawdę warto.