Ślęża i Sobótka - kanał informacyjny

Ta testowa stronka (blog) ma informować o wszystkim co się dzieje wokół wyjątkowej Góry Ślęży. Jest to uzupełnienie do różnych informacji i wydarzeń lokalnych z bliższej i dalszej okolicy tej magicznej góry. Zapraszam do dodawania materiałów filmowych, zdjęciowych i tekstowych jak i darmowych ogłoszeń i reklam. Prosimy również o informacje o imprezach które mają się odbyć.środa, 14 grudnia 2016

Dzierżoniów, stan wojenny w powiecie dzierżoniowskim - 35 lat później


"Bitwa Dzierżoniowska" , zdjęcie z demonstracji i walk z 31 sierpnia 1982 roku , która rozegrała się na ul. Wrocławskiej i Piłsudskiego. 


3 grudnia 2016 r. obchodziliśmy 35. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Z tej okazji w Muzeum Miejskim Dzierżoniowa przygotowano wystawę czasową pt. „Stan wojenny w powiecie dzierżoniowskim”. Wernisaż wystawy zapoczątkował wykład Ewy Chabros z Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu, która przedstawiła sylwetki ludzi z naszego powiatu przeciwstawiających się dyktaturze.
Na wystawie udostępniono archiwalne fotografie wykonane podczas manifestacji z 31 sierpnia 1982 roku, podziemne wydawnictwa, plakaty i ulotki "Solidarności" rozprowadzane na terenie dzisiejszego powiatu dzierżoniowskiego, powielacz podziemnych struktur dzierżoniowskiej "Solidarności" oraz umundurowanie MO i ZOMO z wyposażeniem.
Uratowany sztandar związkowców z Solidarności przy DFK.