Ślęża i Sobótka - kanał informacyjny

Ta testowa stronka (blog) ma informować o wszystkim co się dzieje wokół wyjątkowej Góry Ślęży. Jest to uzupełnienie do różnych informacji i wydarzeń lokalnych z bliższej i dalszej okolicy tej magicznej góry. Zapraszam do dodawania materiałów filmowych, zdjęciowych i tekstowych jak i darmowych ogłoszeń i reklam. Prosimy również o informacje o imprezach które mają się odbyć.poniedziałek, 1 sierpnia 2016

Dzierżoniów, obchody 72 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego1 sierpnia 2016 roku w 72 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego mieszkańcy Dzierżoniowa uczcili pamięć bohaterom pod Pomnikiem Pamięci Losów Ojczyzny.
przy Skwerze Solidarności. Genezę wybuchu powstania przypomniał historyk, Janusz Maniecki. O godzinie 17:00 rozległy się syreny alarmowe. Ciszą uczczono ten pamiętny dzień, dzień patriotyzmu i prawdziwego bohaterstwa.
Następnie wieńce oraz znicze pod pomnikiem złożyli m.in. zastępca burmistrza Dzierżoniowa Andrzej Bolisęga wraz z radnymi, Prezes Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych - Koło Miejskie w Dzierżoniowie Edmund Dąbrowski, przedstawiciele Obywatelskiego Ruchu Patriotycznego Ziemii Dzierżoniowskiej, przedstawiciele posła RP Michała Dworczyka oraz przedstawiciele senatora RP Aleksandra Szweda.
W uroczystości wzięli również udział przedstawiciele Grupy Rekonstrukcji Historycznej 58 Pułku Piechoty, strzelcy Związku Strzeleckiego Rzeczypospolitej oraz Związek Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego  – wystawiając wartę honorową,