Ślęża i Sobótka - kanał informacyjny

Ta testowa stronka (blog) ma informować o wszystkim co się dzieje wokół wyjątkowej Góry Ślęży. Jest to uzupełnienie do różnych informacji i wydarzeń lokalnych z bliższej i dalszej okolicy tej magicznej góry. Zapraszam do dodawania materiałów filmowych, zdjęciowych i tekstowych jak i darmowych ogłoszeń i reklam. Prosimy również o informacje o imprezach które mają się odbyć.środa, 15 kwietnia 2015

Dzierżoniów, prezentacja książki Góry Sowie.

15 kwietnia 2015 roku o godzinie 17.00  w Muzeum Miejskim Dzierżoniowa nastąpiło otwarcie  wystawy „Turystyka w Górach Sowich”, która była połączona z wykładem inauguracyjnym dra hab. Tomasza Przerwy pt. „Dzieje turystyki w Górach Sowich” oraz promocją książki „Góry Sowie. Schroniska górskie na dawnych pocztówkach i zdjęciach”.
Książka  o pod tytule "Historia słowem i obrazem pisana"  pod redakcją  Tomasza Przerwy i Jacka Grużlewskiego   opisuje 40  schronisk w Górach Sowich które powstawały od 1860 r.  Do naszych czasów zachowało się pięć. Sama książka zawiera 152 strony z 240 zdjęciami przedstawiającymi dawne schroniska.
Pierwsze strony książki.

Góry Sowie na dawnej mapie.

Walim i skocznie na przełęczy Sokolej.

Minerały Gór Sowich

Fragmencik mapy sztabowej 1:25 000 z pierwszych lat po wojnie. Zwraca jak na taką skalę mała ilość szczegółów.


Mapa z 1956 roku, na której, jako jedyna wtedy dostępna, wychowali się późniejsi znawcy Gór Sowich.  

Książka naprawdę ładnie wydana i z przyjemnością bierze się do ręki cena na prezentacji wynosiła 40 zł.

Więcej zdjęć w galerii >TUTAJ<