Ślęża i Sobótka - kanał informacyjny

Ta testowa stronka (blog) ma informować o wszystkim co się dzieje wokół wyjątkowej Góry Ślęży. Jest to uzupełnienie do różnych informacji i wydarzeń lokalnych z bliższej i dalszej okolicy tej magicznej góry. Zapraszam do dodawania materiałów filmowych, zdjęciowych i tekstowych jak i darmowych ogłoszeń i reklam. Prosimy również o informacje o imprezach które mają się odbyć.wtorek, 28 kwietnia 2015

Dzierżoniów, kolizja tira pod wpływem


Dzierżoniowscy policjanci zatrzymali obcokrajowca, który w niedzielne popołudnie kierował ciągnikiem siodłowym marki volvo będąc w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie wykazało u kierowcy aż 2,6 promila alkoholu. Mężczyzna wykonując manewr cofania uszkodził inny zaparkowany samochód. Noc spędził on w policyjnym areszcie.


26 kwietnia br. dzierżoniowscy policjanci w trakcie patrolu ul. Świdnickiej zauważyli kierowcę ciągnika siodłowego, który na wysokości budynku nr 15 próbował skręcić w prawo. W pewnym momencie kierowca rozpoczął manewr cofania, uszkadzając zaparkowany prawidłowo samochód marki Rover, w którym przebywała 19 - letnia kobieta.

Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali kierowcę, uniemożliwiając mu dalsze wykonywanie manewru. W wyniku tego zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń ciała. Drobnemu uszkodzeniu uległy jedynie oba pojazdy. W toku czynności okazało się, że ciągnikiem kierował 46 - letni obywatel Łotwy. W trakcie kontroli, policjanci wyczuli od niego silną woń alkoholu.

Przeprowadzone badanie wykazało, że mężczyzna ma w organizmie aż 2,6 promila alkoholu. Ciągnik został odstawiony na pobliski parking, a nietrzeźwy kierowca trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu zostaną mu przedstawione zarzuty za kierowanie ciągnikiem siodłowym w stanie nietrzeźwym, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna odpowie również za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

Źródło: podinsp. Mariusz Furgała, KPP w Dzierżoniowie