Ślęża i Sobótka - kanał informacyjny

Ta testowa stronka (blog) ma informować o wszystkim co się dzieje wokół wyjątkowej Góry Ślęży. Jest to uzupełnienie do różnych informacji i wydarzeń lokalnych z bliższej i dalszej okolicy tej magicznej góry. Zapraszam do dodawania materiałów filmowych, zdjęciowych i tekstowych jak i darmowych ogłoszeń i reklam. Prosimy również o informacje o imprezach które mają się odbyć.piątek, 28 października 2016

Sieniawka, wymuszenie pierwszeństwa i kolejne zdarzenie na tym skrzyżowaniu


28 października około godziny 11:15 doszło do kolizji na głównym skrzyżowaniu w Sieniawce. Najprawdopodobniej kierowca samochodu marki Volkswagen, wyjeżdżając z Sieniawki w kierunku Mniowic, doprowadził do zderzenia z samochodem marki Toyota, poruszającym się w kierunku Dzierżoniowa. Na miejscu ratownicy medyczni pogotowia ratunkowego udzielili pomocy sprawcy zdarzenia. Na miejscu pracowała policja i zastępy z PSP i OSP Sienice oraz wóz operacyjny. Pierwszej pomocy udzielili i ruchem kierowali drogowcy z Zarządu Dróg Powiatowych w Dzierżoniowie, którzy pracowali w rejonie tego skrzyżowania. Przez około godzinę ruch w miejscu zdarzenia odbywał się naprzemiennie.

Moje co nieco. To już czwarte poważne zdarzenie przy tej krzyżówce. Podejrzewam że jak projektowano i wykonywano tą drogę zrobiono mały błąd. Na około 100 metrów przed skrzyżowaniem od strony Łagiewnik droga posiada małe wgłębienie siodło niecały metr, na długości około 300 metrów. Kierowcy osobowych aut, wyjeżdżających z podporządkowanych, mogą nie widzieć świateł o może nawet całych nadjeżdżających aut. I jak do tego dojdzie większa prędkość niż znaki mówią zdarzenie gotowe.
A tak było w sierpniu 2015r. Film TUTAJ