Ślęża i Sobótka - kanał informacyjny

Ta testowa stronka (blog) ma informować o wszystkim co się dzieje wokół wyjątkowej Góry Ślęży. Jest to uzupełnienie do różnych informacji i wydarzeń lokalnych z bliższej i dalszej okolicy tej magicznej góry. Zapraszam do dodawania materiałów filmowych, zdjęciowych i tekstowych jak i darmowych ogłoszeń i reklam. Prosimy również o informacje o imprezach które mają się odbyć.niedziela, 11 września 2016

Świątniki, VI Spotkanie Miłośników Ziemi Wołyńskiej i Kresów Wschodnich

 


W dniach 10-11 września odbyło się VI Międzynarodowe Spotkanie Miłośników Ziemi Wołyńskiej i Kresów Wschodnich w Świątnikach koło Sobótki.
Głównym wydarzeniem spotkania była Msza św. polowa przy Szkole Podstawowej w Świątnikach, pod przewodnictwem  abp Józefa Kupnego.
Proboszcz  parafii pw. św. Józefa Oblubieńca w Nasławicach, ks. Zbigniew Słobodecki w homilii przedstawił historię i rolę żołnierzy zwanych "Cichociemnymi", czyli komandosów Polskich Sił Zbrojnych, którzy organizowali konspirację na Kresach Wschodnich.
Po mszy wręczono Krzyże Obrońców Wołynia działaczom Towarzystwa Miłośników Kultury Kresowej.
Następnie  wszyscy uczestnicy przeszli na cmentarz przy kościele MB Bolesnej w Świątnikach, gdzie żołnierze-kombatanci z 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej odsłonili tablicę upamiętniającą żołnierzy "Cichociemnych".
Więcej u źródła;
Zdjęcia; Krzysztof Tatrocki >TUTAJ

0
0