Ślęża i Sobótka - kanał informacyjny

Ta testowa stronka (blog) ma informować o wszystkim co się dzieje wokół wyjątkowej Góry Ślęży. Jest to uzupełnienie do różnych informacji i wydarzeń lokalnych z bliższej i dalszej okolicy tej magicznej góry. Zapraszam do dodawania materiałów filmowych, zdjęciowych i tekstowych jak i darmowych ogłoszeń i reklam. Prosimy również o informacje o imprezach które mają się odbyć.środa, 21 września 2016

Dzierżoniów, Architektura Kresów - wykład S. Nicieji

 


'W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 17 września 2016 roku w Muzeum Miejskim Dzierżoniowa odbył się wykład: "Architektura Kresów" prof. Stanisława Nicieji. Historyk sztuki, rektor Uniwersytetu Opolskiego w ciekawy sposób przy pomocy filmu i prezentacji przedstawił ziemie utracone po II WŚ.
Jak poinformował profesor celem jego działalności wydawniczej jest opisanie wszystkich 200 miast, utraconych na "kresach". Prelegent podał kilka praktycznych wskazówek dla domowych archiwistów i tak na przykład nie wolno pozostawiać prywatnych zdjęć nie opisanych. Ponieważ my jeszcze wiemy kto jest na tych fotografiach ale nasze dzieci już nie koniecznie.