Ślęża i Sobótka - kanał informacyjny

Ta testowa stronka (blog) ma informować o wszystkim co się dzieje wokół wyjątkowej Góry Ślęży. Jest to uzupełnienie do różnych informacji i wydarzeń lokalnych z bliższej i dalszej okolicy tej magicznej góry. Zapraszam do dodawania materiałów filmowych, zdjęciowych i tekstowych jak i darmowych ogłoszeń i reklam. Prosimy również o informacje o imprezach które mają się odbyć.wtorek, 1 września 2015

Tąpadła, pożar lasu

31 sierpnia 2015 roku około godziny 14:30 dyżurny PSP w Dzierżoniowie zadysponował trzy zastępy (w tym OSP Piskorzów i Sienice)  do pożaru lasu  na zboczu Raduni w Masywie Ślęży. PSP ze Świdnicy zadysponowała 6 zastępów oraz wóz dowodzenia, ponieważ ta część lasu podlega leśnictwu w Tąpadłach. Palił się las młodnik  na powierzchni około 1 hektara. Strażacy rozwinęli trzy wodne linie gaśnicze. Strażaków z powietrza wspomagał samolot gaśniczy zrzucając co 20 minut wodę. Po około 30 minutach ogień był zagaszony i trwało dogaszanie sciółki leśnej która potrwa do godzin wieczornych.   

Pożar lasu w Masywie Ślęży
31 sierpnia 2015 roku, około godziny 14:30, dyżurny PSP w Świdnicy zadysponował 6 zastępów (między innymi OSP Zebrzydów i Świebodzice) do pożaru lasu na południowo zachodnim stoku Raduni w Masywie Ślęży około jednego kilometra od miejscowości Tąpadła i w takiej samej odległości od Jędrzejowic. Palił się las na obszarze około hektara. Do pomocy zadysponowane zostały trzy zastępy podległe PSP z Dzierżoniowa (w tym OSP Sienice i Piskorzów) W akcji gaszenia uczestniczył również samolot gaśniczy który który wykonał kilka razy zrzutów wody na źródło ognia. Strażacy utworzyli trzy linie gaśnicze i sukcesywnie gasili tlącą się ściółkę leśną. Trudność akcji polegała również że wodę trzeba było dowozić z hydranta w Tąpadłach.
Posted by TVSleza on 31 sierpnia 2015