Ślęża i Sobótka - kanał informacyjny

Ta testowa stronka (blog) ma informować o wszystkim co się dzieje wokół wyjątkowej Góry Ślęży. Jest to uzupełnienie do różnych informacji i wydarzeń lokalnych z bliższej i dalszej okolicy tej magicznej góry. Zapraszam do dodawania materiałów filmowych, zdjęciowych i tekstowych jak i darmowych ogłoszeń i reklam. Prosimy również o informacje o imprezach które mają się odbyć.niedziela, 1 listopada 2015

Dobrocin, zapomniany cmentarz

Cmentarz w widoku od Dobrocina
  Cmentarz znajduje się przy drodze z Dobrocina do Uciechowa. Około 400 metrów na północ od kościoła św. Piotra i Pawła w Dobrocinie. Jest w opłakanym stanie, odczytać można tylko jedną z ostatnich zachowanych płyt nagrobnych. Pięć lat wstecz była jeszcze jedna. Widać ślady po "poszukiwaczach skarbów". Upływ czasu i  przyroda też zrobiły swoje. Cmentarz zajmuje obszar około 80 na 40 metrów jest zaznaczony na mapie z 1936 r. W północnej i zachodniej części cmentarza można zauważyć zachowane granitowe słupki ogrodzenia. Gdy w 2014 roku, utwardzano i asfaltowano w pobliżu drogi gospodarcze posprzątano zalegające na skraju cmentarza śmieci i prawdopodobnie postawiono drewniany krzyż oraz dwa duże kamienie zaznaczając w symboliczny sposób że tu znajduje się wejście na cmentarz.
Marta Geppert nagrobek z 1936 r. Była tu pochowana 25-letnia, dziewica w sensie młodej dziewczyny albo kobiety niezamężnej, jak wynika z napisu na nagrobku.  Jest to fotografia wykonana w 2010 roku, obecnie niema po niej śladu lub jest przysypana liśćmi.

Ida Gimmler, nagrobek z 1934 r. Tu spoczywa w Panu - 65-letnia panna - Jezus, moją nadzieją jak głosi napis na nagrobku.
Widok na cmentarz od Dobrocina. Po prawej górka "Genewa". Dawne wysypisko komunalne. 

 Mapę na której jest zaznaczony jest cmentarz;  http://amzpbig.com/maps/5266_Lauterbach_1936.jpg