Ślęża i Sobótka - kanał informacyjny

Ta testowa stronka (blog) ma informować o wszystkim co się dzieje wokół wyjątkowej Góry Ślęży. Jest to uzupełnienie do różnych informacji i wydarzeń lokalnych z bliższej i dalszej okolicy tej magicznej góry. Zapraszam do dodawania materiałów filmowych, zdjęciowych i tekstowych jak i darmowych ogłoszeń i reklam. Prosimy również o informacje o imprezach które mają się odbyć.niedziela, 22 marca 2015

Sobótka - 8 Mazda Półmaraton ŚlężańskiW dniu 21.03.2015 w miejscowości Sobótka odbył się 8 Mazda Półmaraton Ślężański. Trasa półmaratonu wytyczona została wokół Masywu Ślęży, dość trudna i wymagająca ze względu na liczne podbiegi, których całkowita długość wynosiła ponad 9 kilometrów w tym jeden z trudniejszych na Przełęcz Tąpadła między 7 a 9 kilometrem trasy. Różnica wysokości między najniższym i najwyższym punktem trasy wynosiła około 200 metrów.  Start miał miejsce punktualnie o godzinie 11:00 z Rynku w Sobótce, natomiast meta usytuowana została na terenie okazałego budynku Gimnazjum Gminnego. Całość bardzo profesjonalnie zorganizowana przez Urząd Gminy, Ślężański Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji  oraz Klub Biegacza w Sobótce. Najlepszym dowodem na to jest kolejny rekord frekwencji uczestników biegu który wyniósł w tym roku blisko 4 tysiące startujących, a 3778 dobiegło do mety.

Pierwszy na mecie to; METTO David KEN 01:07:29
2. MELI James Cheruiyotruiyot KEN  1:10:46
3. BERECZ Lajos  HUN 01:11:52
4. PIOTRASCHKE Paweł POL 01:12:41
Wyniki Datasport >TUTAJ< i >TUTAJ<
Wyniki końcowe >TUTAJ<
Warto dodać, że Półmaraton Ślężański znajduje się na liście półmaratonów zaliczanych przez Polskie Stowarzyszenie Biegów do Korony Polskich Półmaratonów 2015.

Galeria zdjęć Agnieszki i Krzysztofa Tatrockich >TUTAJ<