Ślęża i Sobótka - kanał informacyjny

Ta testowa stronka (blog) ma informować o wszystkim co się dzieje wokół wyjątkowej Góry Ślęży. Jest to uzupełnienie do różnych informacji i wydarzeń lokalnych z bliższej i dalszej okolicy tej magicznej góry. Zapraszam do dodawania materiałów filmowych, zdjęciowych i tekstowych jak i darmowych ogłoszeń i reklam. Prosimy również o informacje o imprezach które mają się odbyć.poniedziałek, 7 kwietnia 2014

Tradycje kulturowe powiatu dzierżoniowskiego przed rokiem 1945

"Tradycje kulturowe powiatu dzierżoniowskiego przed 1945", taki temat w kolejnym wykładzie przedstawił Rafał Brzeziński. Prelekcja odbyła się w lokalu "Pod Doboszem" w dzierżoniowskim ratuszu 6 lutego 2014 roku.
W kameralnej scenerii  lokalu "Pod Doboszem" odbywał się wykład.
Prelegent w ciekawy sposób przedstawił jak  mieszkańcy spędzali wolny czas w epoce gdy nie było telewizji i internetu 
Rafał Brzeziński podczas wykładu.

Największą popularnością cieszyły się zabawy taneczne.
Podczas zabaw muzyka była najważniejsza.

Zaproszenie na Jarmark do Ostroszowic.

Pierwsze muzeum w powiecie powstało 15 maja 1927 r. Budynek nie zachował się do naszych czasów. 

W Dzierżoniowie w sali gospody "Pod Niemieckim Cesarzem" przy obecnej ulicy Krasickiego nr 11, odbywały się pierwsze projekcje filmowe już w 1908 r. 

W kamienicy na ul. J. Krasickiego z szyldem "Reklama", obok świecącej pierwszej latarni, odbywały się pierwsze projekcje filmowe. Dodam że sala zachowała się w prawie nie zmienionym kształcie na pierwszym piętrze i właśnie tam mieści się "Studio reklamy" z bardzo miłą obsługą.    

Dzierżoniowski rynek, po prawej z podświetlonym łukiem wejście do lokalu "Pod Doboszem".