Ślęża i Sobótka - kanał informacyjny

Ta testowa stronka (blog) ma informować o wszystkim co się dzieje wokół wyjątkowej Góry Ślęży. Jest to uzupełnienie do różnych informacji i wydarzeń lokalnych z bliższej i dalszej okolicy tej magicznej góry. Zapraszam do dodawania materiałów filmowych, zdjęciowych i tekstowych jak i darmowych ogłoszeń i reklam. Prosimy również o informacje o imprezach które mają się odbyć.piątek, 4 grudnia 2015

Koniec europy jaką znamy

Dzisiaj temat daleki od magicznej Ślęży, ale czy faktycznie?  
Mój pierwszy mem, wykonany 20 października 2015 r. po debacie telewizyjnej Szydło - Kopacz,  przed  wyborami parlamentarnymi w Polsce i opublikowany na fejsie.
   Piąty września 2015  przejdzie do historii jako początek końca Europy, jaką znaliśmy dotychczas. Po tym jak Austria i Niemcy 5 września zgodziły się przyjąć uchodźców, którzy dotarli na Węgry.
Nasi współmieszkańcy w muzułmańskiej wierze uważają, że są u siebie, a nie w obcym kraju, reprezentują wyższy poziom cywilizacji, wyznają jedynie słuszną wiarę, więc integracji z nami nie potrzebują. To my musimy przejąć ich wzorce. Zapewne właśnie to, prędzej czy później, nastąpi. A ponieważ są naszymi obywatelami, nigdzie stąd nie pójdą - mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Marek Orzechowski, polski dziennikarz, od lat mieszkający w Belgii, autor książki "Mój sąsiad islamista".
cały artykuł tutaj

Ale czy naprawdę jesteśmy bez szans?

Pod artykułem komentarz który tu cytuję:
Nie w Polsce te numery....nie wyobrażam sobie, by Polacy tak szybko poddali się i zrezygnowali z choinki, czy szynki w kanapce.  Co ci Europejczycy mają w tych zakutych łbach...W Polsce islam nie ma szans! NIE dla islamu w moim kraju! Precz z księżmi, którzy chcą sprowadzać islamistów do naszych parafii (Poznań- caritas).


Problemu nie widzą nasze media i rządzący w kraju i lokalnie. Może chcą zachować poprawność polityczną?
Z wyjątku wyłamał się  biskup  świdnicki I. Dec. Proszę oglądać od 17:20 min.