Ślęża i Sobótka - kanał informacyjny

Ta testowa stronka (blog) ma informować o wszystkim co się dzieje wokół wyjątkowej Góry Ślęży. Jest to uzupełnienie do różnych informacji i wydarzeń lokalnych z bliższej i dalszej okolicy tej magicznej góry. Zapraszam do dodawania materiałów filmowych, zdjęciowych i tekstowych jak i darmowych ogłoszeń i reklam. Prosimy również o informacje o imprezach które mają się odbyć.niedziela, 7 czerwca 2015

Dzierżoniów, kolizja opla z autobusem

7 czerwca  2015 roku, około godziny 6:40,  w Dzierżoniowie  doszło do zdarzenia drogowego na ulicy Batalionów Chłopskich  przy  skrzyżowaniu ulicy Słowiańskiej i Prochowej. Najprawdopodobniej kierowca opla jadącego wyremontowanym odcinkiem ulicy w kierunku Bielawy, przy zmianie ruchu pas wjechał w bok autobusu jadącego w tym samym kierunku.  W wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał.

Czy czasami oznakowanie wyremontowanej drogi nie wprowadza w błąd kierowców.
Kierowca ciężarówki i samochodu po prawej wybrali wariant jak kierowca opla, uczestnika zderzenia, a samochód osobowy w środku kadru porusza się tak jak autobus. Tylko który wariant jest prawidłowy? Czy kierowca autobusu wyprzedzał czy tylko jechał innym pasem?
Od poniedziałku 8 czerwca na tym wyremontowanym odcinku drogi będzie obowiązywała inna organizacja ruchu i prawdopodobnie pułapki na kierowców znikną?